Samsung zaleje rynek składanymi smartfonami. Wyprodukuje ich milion

D J Koh, szef działu mobilnego Samsunga potwierdził, że składany smartfon nie będzie już eksperymentem. Firma wyprodukuje co najmniej milion jego egzemplarzy.

Jeszcze do niedawna mówiło się, że składany smartfon Samsunga będzie swego rodzaju eksperymentem. Koncern wkracza bowiem na zupełnie nowy dla siebie rynek i nie chce ryzykować. Dlatego początkowo planowano wyprodukować ograniczoną liczbę sztuk, najwyżej kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy. Okazuje się jednak, że kilka innych firm również planuje stworzyć taki sprzęt, a zainteresowanie nim jest znacznie większe niż sądzono.

Producent zmienił zdanie dotyczące nowego produktu i już nie uważa go za eksperyment. Szef działu mobilnego D J Koh poinformował bowiem, że firma na początku wyprodukuje milion egzemplarzy nowego urządzenia. A jeśli zainteresowanie nim okaże się większe, wówczas do sprzedaży trafi znacznie więcej sztuk.

Koh zapewnił również, że w najbliższej przyszłości składane urządzenia nie wyprą z rynku tradycyjnych modeli. Te jeszcze przez długie lata będą obecne w na sklepowych półkach.
Przyznał jednak, że praca włożona w opracowanie takiego sprzętu, może w przyszłości przydać się, gdy firma zdecyduje się stworzyć urządzenie z rozciąganym ekranem. To na razie jest jednak daleka przyszłość.

Składany smartfon pojawi się w sprzedaży w pierwszym półroczu 2019 roku, ale wciąż nie wiemy ile będzie kosztował. Dodam, że Samsung nie jest pierwszą firmą, która wprowadzi taki sprzęt do swej oferty. Chińczycy okazali się szybsi, produkując model FlexPai.

składany smartfon

Źródło: Yonhapnews.co.kr

You may also like...