Samsung decyduje się na notcha. Firma pokazała kilka projektów

Konferencja SDC 2018 przyniosła niezbyt miłą wiadomość. Samsung zdecydował, że jego przyszłe smartfony będą mieć notcha. Firma pokazała kilka projektów wcięcia, które zostanie wkrótce wykorzystane.

Samsung był dotąd jedną z niewielu firm, która nie montowała w swych smartfonach notcha, niezbyt lubianego przez użytkowników. Producentowi dotąd udawało się tak projektować smartfony, by nie stosować w nich niepożądanego wcięcia. Niestety wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć i producent poinformował, że również będzie wykorzystywał notche.

Podczas konferencji koreański koncern pokazał kilka różnych projektów wcięcia, które w przyszłości wykorzysta w swym sprzęcie. Każdy z nich posiada oficjalną nazwę, a są to od lewej: Infinity-U, Infinity-V oraz Infinity-O.

Nazewnictwo poszczególnych notchy nawiązuje oczywiście do ich kształtu, więc łatwo poznamy jaki wygląd ma dane wcięcie. Dwa pierwsze różnią się od siebie bardzo niewiele, gdyż w obu wcięcie umieszczone jest na środku wyświetlacza i ma tylko niec. Zupełnie inaczej prezentuje się trzeci projekt, gdzie notch to dziura wycięta w ekranie, umieszczona po lewej stronie. Przypomina to bardzo koncepcję wykorzystaną w zaprezentowanym niedawno prototypie nowego smartfona Asusa.

Notche na szczęście nie są duże i jak widać znacznie różnią się od projektów stosowanych przez rywali. Samsung najwyraźniej pragnie, aby były jak najmniej uciążliwe dla użytkowników smartfonów.

Ekrany opracowali inżynierie Samsung Display, więc nie można wykluczyć, że znajdziemy je także w smartfonach innych firm. Samsung wszak jest jednym z większych dostawców paneli AMOLED, a można je znaleźć w wielu urządzeniach mobilnych.

notcha

Źródło: Mobilesyrup.com

You may also like...