Flagową Nokię poznamy szybciej niż myślimy. Jej premiera może odbyć się na CES 2019

HMD Global nie chce czekać do lutego, by zaprezentować flagowy model Nokia 9. Prawdopodobnie telefon zostanie pokazany już podczas targów CES 2019.

Od wielu miesięcy mówi się, że fińska firma HMD Global przygotowuje flagowego smartfona, który zaskoczy nas możliwościami. Jest nim Nokia 9, która jak wiemy oferować będzie pięć kamer wbudowanych w tylny panel obudowy. Na razie nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć telefonu na żywo, poza kilkoma renderami, ale być może już wkrótce producent wprowadzi go na rynek.

Początkowo mówiło się, że nowy smartfon zostanie pokazany dopiero w lutym przyszłego roku, podczas targów telekomunikacyjnych MWC 2019. Wygląda jednak na to, że producent nie chce tak długo czekać. Z najnowszych wieści wynika, że jego premiera odbędzie się nieco wcześniej. Wprawdzie dokładnego terminu nie podano, ale przed targami w Barcelonie jest tylko jedna impreza, na której można pokazać nowy sprzęt. Są nią rzecz jasna targi elektroniki użytkowej CES 2019 odbywające się w Las Vegas. To idealne miejsce, by zaprezentować światu nowy produkt.

Nokia 9 ma być flagowcem pełną gębą, a więc oprócz pięciu aparatów dostanie też inne mocne podzespoły. Otrzyma m.in., 5,9-calowy wyświetlacz bez notcha, a pod jego maską znajdzie się Snapdragon 845 z 8 GB RAM i 128 GB pamięci użytkowej. Na cenę i dokładną datę premiery musimy jednak trochę poczekać.

Nokia 9

Źródło: Twitter.com

You may also like...