Samsung zdominował rynek smartfonów 5G

W zeszłym roku Samsung sprzedał 6,7 mln smartfonów 5G. Koreańska firma całkowicie zdominowała ten rynek, a jej udział w nim wyniósł aż 54 procent.

Choć technologia 5G praktycznie dopiero co weszła do użytku, to Samsungowi udało się już zdominować rynek smartfonów 5G. Koreańska marka jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek sprzęt korzystający z sieci nowej generacji. Mimo że początkowo dostępny był tylko w krajach azjatyckich, to pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Producent jako jeden z niewielu oferował taki sprzęt, więc jego sprzedaż była na bardzo wysokim poziomie.

Według najnowszego raportu firmy Counterpoint Research, koncern w zeszłym roku sprzedał 6,7 mln smartfonów z nową technologią łączności. Dało to mu to aż 54 procent rynku tego typu urządzeń.

Jednym z pierwszych smartfonów 5G koreańskiej marki był Galaxy S10 5G, który do sprzedaży trafił na początku zeszłego roku. Nieco później dołączyły do niego także modele Galaxy Note 10 5G oraz Note 10+ 5G, które zadebiutowały jesienią. W ofercie producenta znalazły się też modele Galaxy A90 5G oraz Galaxy Fold 5G.

W tym roku wynik Samsunga może być jeszcze lepszy. Firma wprowadzi do sprzedaży znacznie więcej urządzeń. Modemy 5G będą posiadały nie tylko smartfony Galaxy S11 oraz Note 11. W pierwszym kwartale tego roku do sprzedaży trafi także pierwszy na świecie tablet 5G, jakim jest Galaxy Tab S6 5G.

smartfonów 5G

Źródło

You may also like...