Kolejne smartfony Huawei testowane z nowym Androidem

Kilka tygodni temu Huawei rozpoczęło beta testy systemu Android 9.0 Pie na kilku swych urządzeniach. Teraz dodano do nich pięć kolejnych modeli.

Producenci smartfonów zaczynają powoli udostępniać system Android 9.0 Pie dla swych urządzeń. Jest on już dostępny na kilku modelach, natomiast pozostałe firmy przygotowują się do rozpoczęcia dystrybucji nowej aktualizacji. Wśród nich znajduje się także chiński koncern Huawei, który na początku miesiąca rozpoczął wewnętrzne beta testy systemu.

Początkowo ograniczały się tylko do czterech smartfonów, lecz producent właśnie zapowiedział zwiększenie ich liczbę o pięć kolejnych. Na liście telefonów kwalifikujących się do aktualizacji, znalazły się: Huawei Mate 10, Mate 10 Porsche Design, Mate RS Porsche Design, P20 Pro i Honor Play. W sumie aktualizacja testowana będzie więc na dziewięciu różnych modelach, głównie flagowych choć nie tylko.

Testy nie będą jednak ograniczać się tylko do samych pracowników koncernu. To zbyt mało osób, by należycie wszystko sprawdzić. Firma zaprasza więc do udziału w testach również zwykłych użytkowników. Ofertę wystosowano do mieszkańców Chin, a producent potrzebuje 2000 ochotników. Każdy kto chciałby wziąć w nich udział, musi mieć oczywiście odpowiedniego smartfona i 6 GB wolnej przestrzeni, a poza tym smartfon nie może mieć roota. Pierwszych 200 testerów dostanie betę już na początku września.

Android 9.0 Pie

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...