Android Pie na smartfony Samsunga dopiero w styczniu. Na razie dostaną go flagowce

Podczas wczorajszej konferencji, Samsung podał termin udostępnienia aktualizacji swych smartfonów do systemu Android Pie. Pojawi się ona dopiero w styczniu przyszłego roku.

Konferencja Samsunga zapewne była dla niektórych rozczarowaniem. Koncern poinformował bowiem, że w tym roku użytkownicy jego smartfonów nie dostaną systemu Android Pie. Choć można było tak wnioskować, po niedawnej informacji o rozpoczęciu beta testów wspomnianej aktualizacji. Producent potrzebuje jednak nieco więcej czasu na jej doszlifowanie.

W czasie konferencji dowiedzieliśmy się więc, że aktualizację dostaniemy dopiero w styczniu przyszłego roku. Oznacza to, że posiadacze sprzętu tej firmy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż przed nimi jeszcze ponad dwa miesiące oczekiwania. To nie jedyna zła wiadomość. Kolejną jest taka, że aktualizację dostaną najpierw flagowe modele, mianowicie Galaxy Note 9, Galaxy S9 oraz S9+. Natomiast jej dystrybucja początkowo będzie ograniczona tylko do kilku rynków, mianowicie USA, Korei Południowej oraz Niemiec. Użytkownicy z innych państw europejskich dostaną ją nieco później.

Natomiast jeszcze w tym miesiącu producent zamierza udostępnić otwartą betę nowej wersji systemu. Użytkownicy będą więc mogli osobiście wypróbować wszystkie funkcje, w tym także nowy interfejs użytkownika One UI, który zastąpi Samsung Experience. Jest to całkowita przebudowa interfejsu, który wygląda i działa zupełnie inaczej od tego, do czego producent nas przyzwyczaił.

Android Pie

Źródło: Samsung.com

You may also like...