Facebook Messenger coraz bliżej funkcji cofnięcia wysłanej wiadomości

Facebook Messenger wprowadzi wkrótce nową funkcję ułatwiającą komunikację z przyjaciółmi. Użytkownicy będą mieć 10 minut na cofnięcie wysłanej wiadomości, jeśli uznają że zachodzi taka potrzeba.

Konwersacja prowadzona w internecie jest często bardzo szybka i czasem zdarza się nam pomylić. Wysłanie wiadomości do niewłaściwej osoby, może mieć niekiedy poważne konsekwencje. Szczególnie gdy w prywatnej rozmowie narzekamy na szefa, który przypadkiem dowie się co o nim sądzimy.

Coraz więcej narzędzi do komunikacji posiada więc funkcję umożliwiającą cofnięcie wysłanej wiadomości, przez określony czas. Wkrótce taką samą opcję będzie oferował również Facebook Messenger. Pisałem o tym już w zeszłym miesiącu, ale wygląda na to, że funkcja staje się coraz bardziej realna. Informację na jej temat znaleziono w najnowszej aktualizacji komunikatora. Dowiadujemy się z niej również, że użytkownik dostanie 10 minut na usunięcie wysłanej wiadomości z chata.

Portal wyjaśnia, że nowa funkcja pozwoli użytkownikom uniknąć literówek w wysłanych wiadomościach, pomyłki w odbiorcy wiadomości itp. Na razie trudno powiedzieć, czy odbiorca wiadomości będzie wiedział, gdy nadawca zdecyduje się ją cofnąć. Wkrótce powinniśmy jednak poznać wszystkie szczegóły, gdyż opcja niebawem zostanie udostępniona użytkownikom. Dodam, że podobną funkcję oferują też inne komunikatory, choć w niektórym przypadku czas cofnięcia wiadomości jest znacznie dłuższy. Na przykład WhatsApp daje na to około godziny.

Facebook Messenger

Źródło: Twitter.com

You may also like...