Hummer EV wreszcie ma oficjalną datę premiery

GM potwierdziło właśnie oficjalną datę prezentacji nowej wersji ikonicznego pojazdu. Elektryczny Hummer EV zadebiutuje już 20 października tego roku.

Przez wiele lat koncern General Motors produkował jeden z najbardziej charakterystycznych pojazdów na świecie, jakim był Hummer. Auto, którego rodowód pochodzi od wojskowego Humvee pojawiło się na rynku w 1992 roku i od razu zwróciło na siebie uwagę celebrytów i aktorów. Jednym z nich jest Arnold Schwarzenegger, który kupił sobie takiego potwora wyposażonego w 6,5-litrowego diesla.

Kryzys paliwowy sprawił jednak, że takie paliwożerne pojazdy przestały mieć rację bytu, w więc w 2006 roku zakończono jego produkcję, zastępując modelami H2 oraz H3. Były mniejsze, mniej paliwożerne i łatwiejsze do zaparkowania, lecz nie przyciągały już tylu klientów. Po kilku latach one również znikły z rynku. Wydawało się więc, że markę bezpowrotnie uśmiercono, jednak jakiś czas temu usłyszeliśmy o planach jej wskrzeszenia.

Hummer EV zadebiutuje w październiku

Inżynierowie General Motors zaprojektowali nowy pojazd, który z pierwowzorem nie będzie miał wiele wspólnego. Będzie to bowiem elektryczny Hummer EV, wyposażony w zeroemisyjny napęd. Producent potwierdził dziś datę jego oficjalnej prezentacji, którą zaplanowano na 20 października. Będzie to jednak premiera wirtualna, która odbędzie się wyłącznie w internecie.

Hummer EV

Kolejna wersja Hummera bazuje na nowej platformie Ultrium opracowanej przez GM specjalnie dla elektrycznych pojazdów. Jej atutem jest duża elastyczność, która umożliwia dodawanie wielu silników w różnych konfiguracjach. Pozwala także na instalacje różnych pakietów akumulatorów, umożliwiając zrównoważenie balansu, zasięgu oraz wagi.

Tryb kraba zapewnia nowe możliwości

Auto będzie wyposażone w wiele nowinek technologicznych. Jedną z najciekawszych jest tryb kraba, który oznacza obie skrętne osie. Koła tylnej osi mogą obracać się w tym samym lub przeciwnym kierunku co koła przednie. W połączeniu z napędem elektrycznym oznacza to, że pojazd może poruszać się po przekątnej. To idealne rozwiązanie w terenie, które dodatkowo ułatwi manewrowanie na parkingach.

Hummer EV

Największą niewiadomą jest obecnie zasięg oraz cena nowego Hummera. Na te informacje będziemy jednak musieli chwilę poczekać.

Źródło

You may also like...