To koniec systemu Windows RT?

Rynek nie jest zbyt łaskawy dla Microsoftu. Najpierw słaba sprzedaż systemu Windows 8, a teraz okazuje się, że coraz więcej firm rezygnuje z produktów bazujących na systemie Windows RT.

W ubiegłym roku Hewlett-Packard zdecydował się całkowicie zakończyć wsparcie dla systemu Windows RT. Teraz śladem HP idzie Samsung, który również ogłosił, że rezygnuje z wykorzystywania tej wersji okienek w swych produktach. A to oznacza, rezygnację z tabletu ATIV.

Co jest powodem takiej decyzji? Oczywiście kompletny brak zainteresowania tym systemem. Mike Abary, wice prezes działu zajmującego się pecetem i tabletami w amerykańskim oddziale Samsung powiedział w rozmowie z CNET, że praktycznie nie ma popytu na Windows RT, a problemy jakie sprawia, nie są w stanie przeważyć jego zalet.

Decyzja Samsunga o porzuceniu Windowsa RT jest niewątpliwie bardzo ciężkim ciosem dla Microsoftu, jako że koreański gigant jest obecnie liderem rynku mobilnego, sprzedając najwięcej tego typu sprzętu. Jeśli inne firmy pójdą jego śladem, oznaczać to będzie koniec tego systemu.

Źródło: BGR.com

You may also like...