Zegarek z Obcego ponownie w sprzedaży

Filmowe pamiątki zawsze są w cenie i są poszukiwanie przez kolekcjonerów. Japońska firma Seiko postanowiła więc ponownie wprowadzić do sprzedaży ikoniczny zegarek Giugiaro 7A28-7000, który nosiła na nadgarstku sama Ripley, bohaterka filmowej serii Obcy.

Seiko Giugiaro 7A28-7000, zaprojektowany przez samego Giorgetto Giugiaro, znanego włoskiego projektanta samochodów. Dostępny był w latach 80-tych ubiegłego stulecia, gdy Obcy wchodził na ekrany kin. Wprawdzie zegarek nie powstał specjalnie do filmu. Jednak fakt, że nosiła go na ręku Ripley sprawił, iż fani chętnie go kupowali.

W związku z planami stworzenia Prometeusza 2 oraz Obcego 5 Seiko uznało, że dobrym pomysłem będzie wprowadzić do sprzedaży reedycję tego zegarka. Rzecz jasna w limitowanej ilości. Nie jest to jednak dokładna replika oryginału, lecz nieco zmieniona wersja, wyposażona w dodatkowy przycisk oraz koronę umieszczoną po przeciwnej stronie.

Zegarek dostępny będzie w wersji szarej oraz czarnej, które kosztować mają odpowiednio 260 oraz 292 dolary. Każdy wariant powstanie w zaledwie 3000 egzemplarzy.

zegarek

zegarek

zegarek

zegarek

Źródło: Seiko-watch.co.jp

You may also like...