Innowacyjna technologia BMW poprawi bezpieczeństwo motocyklistów

BMW Motorrad pokazało światu inteligentne okulary ConnectedRide, opracowane dla motocyklistów. Wyposażono je w technologię, pozwalającą wyświetlać informacje w polu widzenia użytkownika.

Motocykle są tak szybkie, że nawet krótkie oderwanie wzroku od drogi, by spojrzeć na nawigację, może mieć katastrofalne skutki. BMW Motorrad, dział motocyklowy bawarskiego koncernu, ma jednak na to radę. Jego inżynierowie opracowali inteligentne okulary ConnectedRide, które mogą być niezwykle przydatne dla użytkowników jednośladów.

Urządzenie wyposażono w znaną z aut osobowych technologię head-up display, dzięki której może wyświetlać ważne informacje w polu widzenia kierowcy. Są to m.in., prędkość, aktualny bieg, czy też wskazówki włączonej nawigacji.

Okulary łączą się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth i współpracują z dedykowaną aplikacją, odpowiadającą za wyświetlane informacje. Za jej pośrednictwem użytkownik może przed jazdą wybrać to co chce widzieć, a podczas podróży sterować sprzętem za pomocą niewielkiego kontrolera na kierownicy.

BMW zadbało także o wygodę użytkowania. Okulary można dopasować do różnych kształtów twarzy oraz modeli kasków, dzięki temu nie będą sprawiały dyskomfortu nawet podczas długich podróży. Natomiast zamontowany w nich akumulator, wystarczy na około 10 godzin pracy.

Wraz z oprawkami okularów, BMW Motorrad dostarcza także dwa zestawy soczewek z certyfikatem UVA/UVB. Jeden zestaw ma 85% przepuszczalności światła i można go używać w kaskach ze zintegrowanymi osłonami przeciwsłonecznymi. Drugie soczewki są przyciemniane, więc gadżet staje się wówczas okularami przeciwsłonecznymi.

ConnectedRide
Źródło: BMW

Istotne jest również to, że można także zastosować soczewki korekcyjne (do maksymalnie 4 dioptrii), więc urządzenie przyda się także motocyklistom z wadą wzroku.

Okulary ConnectedRide pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Producent na razie nie zdradza ceny gadżetu, a także dokładnego terminu premiery.

You may also like...