Facebook Messenger Lite pobrany 100 mln razy

Okrojona wersja komunikatora Facebooka podbija rynek. Z najnowszych danych wynika, że Facebook Messenger Lite pobrano ponad 100 mln razy. To imponujący wynik zważywszy na dość krótki czas jej obecności na rynku.

Duże koncerny zaczynają coraz bardziej zauważać, że rynek urządzeń mobilnych zdominowany jest przez modele tanie, o niezbyt wydajnej specyfikacji. Taki sprzęt w połączeniu ze słabym dostępem do internetu, niezbyt dobrze współpracuje z popularnymi aplikacjami mobilnymi.

Dlatego pojawiają się okrojone ich wersje, które na takich smartfonach działają znacznie szybciej. W październiku zeszłego roku Facebook wprowadził na rynek Facebook Messenger Lite, czyli odchudzoną wersję jednego z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Aplikacja zużywa mniej danych oraz zasobów telefonu, więc świetnie nadaje się dla krajów rozwijających się, gdzie używane są niskobudżetowe telefony.

Wprowadzenie tej aplikacji na rynek okazało się strzałem w dziesiątkę. Jak wynika z najnowszego raportu, program został już pobrany i zainstalowany ponad 100 mln razy. Już w sierpniu aplikacja przekroczyła 50 mln instalacji, a odkąd została udostępniona na wszystkich rynkach rozwijających się, w cztery miesiące podwoiła ten wynik.

Dane pochodzą ze sklepu Google Play Store, więc można uznać je za wiarygodne, choć niepełne. Raport nie uwzględnia bowiem telefonów, na których aplikacja jest już fabrycznie zainstalowana, a takich modeli jest całkiem sporo. Nie pokazuje też innych źródeł instalacji, więc można śmiało założyć, że w sumie korzysta z niej znacznie więcej osób.

Facebook Messenger Lite

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...