Szczegóły specyfikacji modelu Nokia 9

W bazie amerykańskiej FCC zauważono najnowszy smartfon HMD Global, jakim jest Nokia 9. Możemy więc poznać nieco szczegółów specyfikacji technicznej tego modelu.

Fińska firma HMD Global, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego flagowca, jakim jest Nokia 9. Telefon ma być bardzo wydajnym sprzętem, a jego cena będzie konkurencyjna do produktów rywali.

Produkt pojawił się właśnie w bazie danych amerykańskiej FCC, co pozwoliło nam zapoznać się nieco lepiej ze specyfikacją techniczną nadchodzącego sprzętu. Zakładając, że informacje są prawdziwe, to flagowiec zostanie wyposażony w 5,5″ wyświetlacz OLED, wyprodukowany przez koncern LG Display. Byłoby to spore ulepszenie w porównaniu do Nokii 8, którą możecie kupić w tym sklepie, posiadającej jedynie matrycę IPS LCD.

Sercem smartfona będzie Snapdragon 835, zaś pamięci użytkowej przeznaczonej na aplikacje oraz zdjęcia, ma być 128 GB. To w zupełności wystarczy do typowego korzystania z telefonu. Z kolei bateria ma oferować pojemność 3250 mAh, czyli typową dla współczesnych flagowców.

Do robienia zdjęć posłuży podwójny tylny aparat dysponujący sensorami 12 MP oraz 13 MP. Natomiast przedni zaoferuje matrycę 5 MP, która powinna wystarczyć do selfie oraz wideorozmów. Systemem operacyjnym ma być najnowszy Android 8.0.

Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie kiedy Nokia 9 trafi do sklepów. Jest jednak spora szansa na to, że nowy sprzęt zostanie pokazany już podczas targów CES 2018, które odbędą się na początku stycznia.

Nokia 9

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...