Nowy patent pokazuje zegarek Apple

Pierwszy zegarek kalifornijskiego koncernu wciąż pozostaje tajemnicą, gdyż Apple dotychczas milczy na jego temat. A szczegóły techniczne zegarka poznajemy wyłącznie dzięki przeciekom. Teraz pojawiła się pierwsza konkretniejsza informacja wynikająca z jednego z patentów, który pojawił się w internecie.

Wniosek patentowy dotyczy iWatcha i objaśnia m.in. sposób zdjęcia zegarka z paska. Co oznacza, że urządzenie będzie przypominać iPoda Nano, do którego swego czasu stworzono serię specjalnych bransolet, zmieniając ten miniaturowy odtwarzacz w funkcjonalny zegarek.

Co ciekawe sama bransoleta także ma być funkcjonalna. I jak wynika z patentu, będzie zawierać modułu GPSu, bezprzewodowej komunikacji, mechanizm sprzężenia zwrotnego powiadamiającego wibracjami oraz wiele innych. Wniosek patentowy wspomina również, że zegarek będzie nas powiadamiał o nadejściu nowej poczty. Jak rownież SMS’a i umożliwi ich odczytanie na swym ekranie.

Oczywiście to tylko patent i nie wszystkie pomysły w nim zawarte, muszą zostać wykorzystane. Część koncepcji może jednak zostać użyta w najnowszym produkcje, gdyż wydaje się bardzo użyteczna.

zegarek

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...