Luka w iOS 12 pozwala obejść zabezpieczenie kodem

W systemie iOS 12 odkryto groźną lukę, pozwalającą obejść zabezpieczenie kodem. Hakerzy w ten sposób uzyskają dostęp do naszych kontaktów oraz zdjęć.

Apple w ostatnim czasie zalicza sporo wpadek, związanych czy to ze sprzętem, czy też oprogramowaniem zarządzającym pracą swych urządzeń. By nie być gołosłownym, wspomnę o najnowszym problemie dotyczącym nowej generacji iPhone’ów, w których występuje problem z ładowaniem.

Kolejny kłopot ze sprzętem amerykańskiego koncernu dotyczy tym razem platformy iOS 12. Jeden z deweloperów odkrył bowiem lukę pozwalającą obejść system ochrony kodem. Dzięki niej, hakerzy mogą dostać się do zdjęć oraz kontaktów użytkownika na zablokowanym telefonie.

Dobrą wiadomość jest to, że wykorzystanie tej luki jest dość skomplikowane, więc istnieje mała szansa na to, że zagrożenie dotyczyć będzie zwykłych użytkowników. Haker musi bowiem mieć fizyczny dostęp do telefonu, by móc skorzystać z funkcji VoiceOver, która czyta na głos wszystko co pojawia się na ekranie telefonu. Haker musi też mieć drugi telefon, którego użyje do wykonania połączenia oraz wysłania wiadomości tekstowej na urządzenie, do którego chce się dostać.

Jak to wszystko dokładnie wygląda, możecie zobaczyć na poniższym wideo, przygotowanym przez odkrywcę luki. Dodam też, że sposób działa tylko na iOS 12, a więc beta iOS 12.1 jest już przed nim całkowicie zabezpieczona. Użytkownicy mogą też zabezpieczyć się przed jej wykorzystaniem, blokując możliwość używania Siri z poziomu zablokowanego ekranu.

iOS 12

Źródło: Youtube.com

You may also like...