Rowerowa lampa z doświetlaniem zakrętów

Amerykańska firma Mystic Devices opracowała nowatorski gadżet do jednośladów. Nowoczesna rowerowa lampa posiada funkcję doświetlania zakrętów.

Wiele samochodów osobowych posiada na wyposażeniu reflektory z funkcją doświetlania zakrętów, które bardzo przydają się podczas jazdy w nocy. Dzięki temu lepiej widać co znajduje się na poboczu i nic nas wówczas nie zaskoczy. Coraz częściej taką opcję mają również motocykle, a teraz pojawiła się również w rowerach.

Amerykańska firma Mystic Devices opracowała bowiem lampę o nazwie Hydra 3, która znacznie poprawi bezpieczeństwo rowerzystów podróżujących w nocy. Gadżet został wyposażony w trzy oddzielne diody LED o jasności 600 lumenów. Środkowa oświetla drogę przed rowerem, natomiast dwie boczne włączają się w momencie skrętu, doświetlając boczną przestrzeń.

Boczne lampki posiadają wbudowane sensory, które wykrywają gdy skręcamy i wówczas doświetlają nam trasę. Rowerowa lampa posiada jeszcze specjalny tryb Climb, który przydaje się podczas podjazdu pod wzniesienia. Po jego aktywacji boczne lampki również działają na niskim poziomie jasności, znacznie rozszerzając strumień światła.

Sprzęt zasilany jest wbudowanym akumulatorem o pojemności 3400 mAh. Według producenta, bateria wystarcza na jednym ładowaniu na około dwie godziny pracy przy maksymalnej jasności. Czas ten można jednak wydłużyć, gdy zmniejszymy jasność. Możemy też podłączyć dodatkową, zewnętrzną baterię.

Rowerowa lampa Hydra 3 jest oferowana na Kicksarterze, gdzie w promocyjnej cenie kosztuje obecnie 149 dolarów. Gdy gadżet wejdzie do produkcji, jego cena wzrośnie wówczas do 175 dolarów.

Rowerowa lampa

Rowerowa lampa

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...