Harry Potter: Wizards Unite w 24 godziny zarobił 300 tys. dolarów

Wydana w tym tygodniu na smartfony gra Harry Potter: Wizards Unite, miała udany start. W pierwszą dobę zarobiła ponad 300 tys. dolarów, a zainstalowano ją na około 400 tys. urządzeń.

Niantic Labs wprowadziło w tym tygodniu wprowadziło na rynek kolejną grę mobilną. Tym razem jest w zupełnie innych klimatach niż Pokemon Go i nawiązuje do niezwykle popularnej marki jaką jest Harry Potter.

Jak twierdzi firma Sensory Tower, Harry Potter: Wizards Unite miało całkiem niezły start. W ciągu pierwszej doby tytuł zainstalowano na około 400 tys. osób. A jako że gra posiada wbudowany system mikrotransakcji, to jej twórcy praktycznie od razu zaczęli na niej zarabiać. I to całkiem nieźle zarabiać, gdyż pierwsze 24 godziny dostępności gry w USA i Wielkiej Brytanii, przyniosły im ponad 300 tys. dolarów. Tyle właśnie pieniędzy przekazali twórcom użytkownicy smartfonów z Androidem oraz iOS.

Wyniki nowej produkcji Niantic są niezłe, ale nie rewelacyjne. W tym samym okresie czasu Pokemon Go zarobiło około 1,6 mln dolarów. Dochody gry mogą być na razie niewielkie, ale w przyszłości powinny znacznie wzrosnąć, gdy tytuł trafi na kolejne rynki. Według prognoz Sensory Tower, tytuł w pierwszym roku zarobi około 400-500 mln dolarów. Z kolei App Annie uważa, że 100 mln dolarów przyniesie już w ciągu pierwszych 30 dni.

Harry Potter: Wizards Unite

Źródło: Sensortower.com

You may also like...