LG Electronics planuje pierwszy smartfon z dziurą w ekranie

Najnowszy patent LG Electronics sugeruje, że producent może zrezygnować z notchy. Szkice pokazują bowiem urządzenie z dziurą w wyświetlaczu dla przedniej kamery.

Notch to jeden z najbardziej nielubianych elementów wyposażenia nowoczesnych smartfonów. Przysłania część ekranu, a dodatkowo producenci aplikacji muszą dostosowywać swe oprogramowanie do jego pozycji. Wiele firm stosuje więc inne rozwiązania przeznaczone dla przednich kamer, które pozwalają zrezygnować z notcha.

Jednym z najpopularniejszych sposobów montowania kamer do selfie są dziury wycinane w ekranie. Zdecydowało się na nie już kilku producentów, w tym również Samsung. LG Electronics najwyraźniej nie chce być od swego rywala gorszy, gdyż również pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Sugeruje to najnowszy patent należący do koreańskiego koncernu, zarejestrowany w Turcji. Dołączone do niego szkice zaprezentowane przez witrynę Tigermobiles, prezentują niewielki otwór zlokalizowany lewym górnym rogu ekranu. To zupełne przeciwieństwo pomysłu Samsunga, którego sprzęt ma dziury zlokalizowane w prawym górnym rogu wyświetlacza.

Naturalnie musimy pamiętać, że jest to tylko patent, a więc nie jest to równoznaczne z realizacją tego pomysłu. Wiele patentów trafiło na dno szuflady i nigdy ich nie wykorzystano, więc z tym może być podobnie. Z drugiej jednak strony, smartfony LG sprzedają się w ostatnim czasie bardzo kiepsko, więc taka zmiana mogłaby podnieść zainteresowanie jej sprzętem.

kamery

Źródło: Tigermobiles.com

You may also like...