Plus znosi opłaty roamingowe w ramach krajów UE

Polkomtel znosi opłaty roamingowe za korzystanie z telefonu na terenie Unii Europejskiej. Od teraz za połączenia za granicą, zapłacimy tyle co w kraju.

Jeszcze do niedawna jadąc to któregoś z unijnych krajów, musieliśmy liczyć się z wysokimi opłatami roamingowymi za połączenia głosowe, wiadomości tekstowe i inne usługi transmisji danych. Na szczęście od jutra należeć będą one do przeszłości.

Operatorzy telekomunikacyjni już informują o planowanych zmianach. Polkomtel wydał właśnie komunikat, w którym donosi o nowych zasadach roamingu w krajach unijnych dla klientów Plusa i Plusha. Od jutra wejdą one w życie na terenie Unii Europejskiej, a także Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, więc opłaty roamingowe będą należeż do przeszłości.

Zasada “W Unii jak w domu” w Plusie i Plushu oznacza, że klienci operatora przebywający za granicą, nie będą dodatkowo płacić za połączenia głosowe, SMS, MMS i za usługi transmisji danych. Zapłacą jedynie takie stawki obowiązujące w kraju.

Zasady obejmują klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych. Szczegółowe informacje dotyczące nowych zasad roamingu na terenie UE będą dostępne na tej stronie.

W przypadku usług transmisji danych, każdy abonent, który w kraju posiada w ramach oferty pakiet DATA, będzie mógł jego część wykorzystać w UE. Wielkość pakietu zależy od wysokości uiszczanego abonamentu.

Jeśli w ramach oferty krajowej jest pakiet GB, to w ramach tego pakietu dostępny będzie stosowny limit na roaming w UE bez dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu pakietu przyznanego na transmisję w UE, będzie naliczana opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB, zgodnie z regulacją wprowadzoną przez UE. Szczegółowy wykaz limitów dla poszczególnych abonamentów będzie od 15 czerwca opublikowany na tej stronie.

Na przykład, klient posiadający w ofercie głosowej:
– plan cenowy z opłatą abonamentową 49,99 zł , który w kraju ma dostępne 5 GB, w ramach
tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE,
– plan cenowy z opłatą abonamentową 69,99 zł, który w kraju ma dostępne 10 GB, w ramach
tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.

opłaty roamingowe

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...