Skarp Laser: golenie zarostu przy pomocy lasera

Wielu facetów narzeka na wymienne nożyki maszynek do golenia, które produkowane są z tak kiepskich materiałów, że przestają być ostre już po kilku dniach używania. Powstała jednak maszynka, którą można używać przez całe życie i nie trzeba wymieniać ostrzy.

Jest nią Skarp Laser, projekt firmy Skarp Technologies, który już wkrótce wejdzie na rynek. Pomysłodawcy za pośrednictwem Kickstartera zebrali już niemal 4 mln dolarów (potrzebowali tylko 160 tysięcy) i niebawem zamierzają wprowadzić go do sprzedaży, całkowicie rewolucjonizując sposób golenia zarostu.

Skarp Laser nie jest bowiem zwykłą maszynką, wyposażoną w stalowe wymienne ostrza, lecz raczej sprzętem żywcem wyjętym z Gwiezdnych Wojen, gdyż bazuje na technologii laserowej. Szczegółów technicznych nie podejmuję się wyjaśniać, wystarczy tylko wiedzieć, że przy pomocy światła o określonej długości fali przecina każdy rodzaj włosa i jest na tyle bezpieczna, że nie utniemy sobie nią głowy.

Zobacz najtańsze golarki

Producenci zapewniają, że Skarp Laser będzie nam służyć przez co najmniej 50 tysięcy godzin, a zasilany jest jedną baterią AAA, która przy normalnym użytkowaniu wystarczy na miesiąc użytkowania. Produkt kosztować ma wprawdzie 189 dolarów, ale jeśli rzeczywiście będzie tak skuteczny, to kwota szybko się zwróci, ponieważ zaoszczędzimy na piankach, żelach oraz zapasowych nożykach.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...