Vivo pokazało telefon z optycznym czytnikiem odcisków

Chińska firma Vivo może zawstydzić Samsunga i Apple. Pokazała prototyp smartfonu wyposażony w optyczny czytnik odcisków wbudowany w ekran.

Od jakiegoś czasu mówi się, że Samsung i Apple, w nowych modelach smartfonów chcą zrezygnować z tradycyjnych czytników odcisków palców. Miałyby je zastąpić optyczne sensory zintegrowane z wyświetlaczem.

Na razie nie wiadomo, czy taki pomysł uda się zrealizować. Ponoć istnieją pewne problemy techniczne z podzespołami, które uniemożliwiają komercyjne zastosowanie tej technologii. Jeśli jednak nie uda się jej wdrożyć do produkcji Samsungowi lub Apple, może będzie w stanie zrobić to chińska firma Vivo.

Przedsiębiorstwo pokazało właśnie działający prototyp nowego smartfona, wyposażonego w optyczny sensor linii papilarnych, wkomponowany bezpośrednio w wyświetlacz. O nowym modelu przypominającym z wyglądu Vivo X9 Plus, nie wiadomo jednak na razie zupełnie nic.

Analityk rynkowy Pan Jiutang sugeruje jednak, że jego premiera może odbyć się 28 czerwca, podczas targów telekomunikacyjnych Shanghai MWC. Jego zdaniem Vivo będzie pierwszą firmą, która zaoferuje w swych smartfonach tego typu rozwiązanie.

Vivo

Źródło: Gizchina.com/

You may also like...