Maze Alpha – bezramkowy smartfon w promocyjnej cenie

Zapowiedziany w kwietniu bieżącego roku smartfon Maze Alpha, jest dostępny w przedsprzedaży. Model ten oferowany jest w cenie 180 dolarów.

Najnowszym trendem wśród producentów smartfonów jest zmniejszanie rozmiarów ramki otaczającej wyświetlacz. Wiele firm poszło już tą drogą, podnosząc w ten sposób atrakcyjność swych produktów.

Jednym z najnowszych bezramkowców jest Maze Alpha. Pierwszy raz o tym modelu usłyszeliśmy w kwietniu bieżącego roku, ale jego producent tak bardzo się spręża, że rozpoczęto już jego przedsprzedaż. Przy okazji poznaliśmy także jego specyfikację techniczną oraz cenę.

Maze Alpha posiada 6-calowy wyświetlacz dotykowy zapewniający obraz z rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Ekran chroniony szkłem Gorilla Glass 4, po bokach praktycznie nie ma żadnej ramki. Ta u góry została maksymalnie zredukowana, choć producentowi udało się zmieścić w niej przednią kamerę oraz sensory.

Dolna ramka jest natomiast znacznie szersza. Ale to dlatego, że producent nie poszedł śladem Samsunga i nie usunął przycisku Home, w którym znajduje się czytnik linii papilarnych. Z tego powodu jej rozmiar musi być nieco większy niż pozostałych.

Sercem Maze Alpha jest taktowany 2,5 GHz zegarem ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P25. Współpracuje on z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej, przeznaczonej na aplikacje, a także zdjęcia i filmy. Zgodnie z obowiązującą modą, wyposażono go również w podwójną tylną kamerę z sensorami 13 i 5 Mpix. Przednia kamera ma natomiast 5 Mpix.

Smartfon posiada też dość sporą baterię 4000 mAh z systemem szybkiego ładowania. I z tak nieźle wyposażony sprzęt, zapłacimy jedynie 179,99 dolarów. Premiera już 30 czerwca.

Maze Alpha

Źródło: Mazemobile.com

You may also like...