Na Nokiach zainstalujemy Androida 9 już w tym miesiącu

HMD Global potwierdziło, że Android 9.0 Pie pojawi się na smartfony Nokia jeszcze w tym miesiącu. Na razie dostaną go tylko najnowsze i droższe modele.

Jakiś czas temu przedstawiciel firmy HMD Global zapewnił, że wszystkie modele smartfonów z rodziny Nokia dostaną aktualizację do systemu Android 9.0 Pie. Firma zamierza spełnić tę obietnicę w bardzo niedalekiej przyszłości. Podczas wczorajszej konferencji poinformowała bowiem, że aktualizacja pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Oczywiście musimy mieć na uwadze, że nie wszystkie modele dostaną nowy system od razu. Na początku będą go mogli zainstalować jednie właściciele najnowszych oraz droższych urządzeń. Dopiero w dalszej kolejności pojawi się na urządzenia starsze i należące do niższej półki. Najpierw aktualizacja trafi do modeli Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, a także Nokia 7.1. W listopadzie zawita z kolei na modele Nokia 8 oraz Nokia 8 Sicocco.

Mapa drogowa aktualizacji obejmuje na razie tylko wymienione urządzenia. Na informacje dotyczące kolejnych modeli musimy nieco poczekać.

Android 9

Źródło: Youtu.be

You may also like...