Galaxy Note 8 bez czytnika w ekranie

Samsung potwierdził, że Galaxy Note 8 również nie dostanie nowoczesnego czytnika odcisków wbudowanego w ekran. Powodem są problemy techniczne.

Galaxy S8 oaz Galaxy S8+ miały być pierwszymi smartfonami na rynku wyposażonymi w nowy czytnik odcisków palców. Sensor miał zostać wkomponowany bezpośrednio w wyświetlacz.

Byłoby to rozwiązanie znacznie wygodniejsze od dotychczas stosowanych, gdyż wiele osób nie lubi czytnika na tylnym panelu. Okazało się jednak, że producent ma poważne problemy techniczne z nowymi sensorami i nie będą one gotowe na premierę nowych modeli.

Samsung liczył na to, że uda się je w końcu dopracować, aby można było zainstalować ten element w Galaxy Note 8. Zważywszy na fakt, że podobne rozwiązanie Apple chce zamontować na pokładzie iPhone’a 8, koreańskiemu gigantowi byłoby to bardzo na rękę.

Przedstawiciele Samsung Electronics twierdzą, że wprawdzie robiono wszystko, by Galaxy Note 8 otrzymał tę technologię, to nie będzie to możliwe. Producent zrezygnował z instalacji tego typu czytnika w swym nowym smartfonie, ze względu na ograniczenia techniczne, dotyczące m.in., bezpieczeństwa. Koncern zapewnia jednak, że wspólnie z firmą CrualTec, która miała być dostawcą tego czytnika, nadal będzie pracował nad doskonaleniem technologii.

Dla Samsunga jest to spory problem. Okazuje się bowiem, że owalny czytnik zastosowany w Galaxy S8 oraz S8+ nie jest tak dokładny jak okrągłe czytniki stosowane m.in., w iPhonie 7, Google Pixel, LG G6, czy nawet w smartfonach z niższej półki. Użytkownikom pozostaje mieć nadzieję, że tym razem producent zainstaluje znacznie lepszy czytnik, nawet jeśli nie będzie on zintegrowany z ekranem.

Przypomnę. że Galaxy Note 8 będzie mieć swą premierę 8 września.

Galaxy Note 8

Źródło: Naver.com

You may also like...