Google Maps pokazuje rozkład jazdy metra

Popularna aplikacja Google Maps staje się coraz bardziej użyteczna. Narzędzie stworzone przez koncern Google, pokazuje teraz rozkłady jazdy linii metra.

Google Maps już od kilku lat używane jest przez wielu kierowców, jako nawigacja GPS. Jest bowiem dużo dokładniejsze od typowych nawigacji, zaś mapy aktualizowane są znacznie częściej, więc nie ma na nich białych plam.

Aplikacja nie ogranicza się jednak tylko do pomocy kierowcom. Jest bowiem używana także przez turystów, którzy przybyli do nowego miasta i nie wiedzą jak się po nim poruszać. Nowa funkcja Google Maps pomaga im korzystać z komunikacji masowej, a konkretnie mówiąc z metra.

Google testuje właśnie nową funkcję, zapewniająca użytkownikom dostęp do rozkładu jazdy metra. Na razie mogą z niej korzystać mieszkańcy Osaki, ale już wkrótce powinno pojawić się więcej miast, nie tylko japońskich, ale również amerykańskich.

To zdecydowanie ułatwi przemieszczanie się po mieście, szczególnie w przypadku metropolii, które odwiedzamy pierwszy raz i nie wiemy w jaki sposób najszybciej dojechać do pracy lub szkoły.

Google Maps

Źródło: Reddit.com

You may also like...