Pierwszy benchmark Samsunga Galaxy S9 Plus

W sieci pojawił się pierwszy benchmark pokazujący wydajność smartfona Galaxy S9 Plus. Daleko mu jednak do procesora Bionic A11 z modelu iPhone X.

Wprawdzie Galaxy S9 nie zostanie zaprezentowany podczas styczniowych targów CES w Las Vegas, to smartfon musi być już niemal gotowy. W sieci pojawiają się bowiem zdjęcia tylnego panelu obudowy, a także pierwsze benchmarki. Te ostatnie dotyczą jednak większego modelu Galaxy S9 Plus.

W internecie pojawił się właśnie pierwszy benchmark większego wariantu nowego flagowca Samsunga, pochodzący od Geekbench. Jest to model SM-G965U1, wyposażony w Snapdragona 845. Jak widać na poniższym screenie, w teście jednego rdzenia produktu osiągnął 2422 punkty, zaś wielu rdzeni 8351 punktów. Jest to wynik lepszy od Snapdragona 835 odpowiednio o 27 i 31 procent, lecz nadal pozostaje w tyle za procesorem A11 Bionic z iPhone’a X.

Co ciekawe benchmark pokazuje, że smartfon ma 5 GB pamięci RAM. Nieoficjalnie mówi się, że nowy flagowiec będzie różnić się od siebie rozmiarem RAM’u i mniejszy model ma być oferowany 4 GB, natomiast wersja Plus z 6 GB RAM. Benchmarki często niezbyt dokładnie przedstawiają specyfikację, więc nie należy oczekiwać, że nowy flagowiec będzie mieć 5 GB.

Benchmark pokazuje również, że telefon działa na systemie Android 8.0 Oreo, który zapewne będzie na nim fabrycznie zainstalowany.

Galaxy S9 Plus

Źródło: Geekbench.com

You may also like...