Przypadkowa aktywacja Google Home będzie znacznie rzadsza

Google wprowadza do Google Home nową funkcję, zmniejszającą czułość głośnika na komendę aktywacyjną. Jego przypadkowe uruchomienie stanie się więc dużo rzadsze.

Inteligentne głośniki takie jak Google Home, aktywowane są na żądanie użytkownika, za pomocą specjalnej komendy głosowej. Po wypowiedzeniu frazy fraz “OK Google” zgłasza się asystent, który czeka na zlecenie mu określonych zadań.

W założeniach taka forma aktywacji sprzętu miała być wygodna w obsłudze. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze tak jest, często bowiem następuje całkowicie niezamierzona aktywacja sprzętu. Dla użytkowników jest to spory problem, gdyż aktywacja głośnika włącza również nagrywanie dźwięku, którego jak wiemy mogą potem słuchać obce osoby. Ponadto włączający się nagle głośnik może wystraszyć domowników.

Google na szczęście wprowadziło właśnie nową funkcję, która rozwiąże ten problem. Opcja zapowiedziana we wrześniu zeszłego roku, pozwala teraz zmniejszyć czułość reakcji na komendę. Do wyboru są trzy ustawienia, a plusem jest to, że można je wybrać niezależnie dla każdego z posiadanych urządzeń.

To dobre rozwiązanie, gdyż np., dla głośnika w salonie możemy wybrać standardowe ustawienie, więc będziemy go mogli aktywować np. z kuchni. Jednak dla urządzenia w sypialni wybierzemy już mniejszą czułość, aby go niepotrzebnie nie włączać.

Aktualizacja dociera do użytkowników etapami, więc jeszcze nie wszyscy mogą korzystać z nowej opcji. Potrzeba chwilę cierpliwości aby stała się dostępna.

Google Home

Źródło

You may also like...