Apple wyrzuciło aplikację do odnajdywania słuchawek

Aplikacja Finder for AirPods stworzona do szybkiego odnajdywania słuchawek AirPods, z niewyjaśnionych przyczyn znikła ze sklepu App Store. Jej producenci są zaskoczeni decyzją amerykańskiego koncernu.

Słuchawki AirPods opracowane dla iPhone’a 7, to gadżet bardzo mały, więc łatwo go zgubić. Apple w takim wypadku domaga się za wymianę jednej słuchawki niemal 70 dolarów, więc użytkownicy chętnie skorzystaliby z rozwiązań, które zapobiegną takiemu scenariuszowi.Takie rozwiązanie pojawiło się kilka dni temu. Pisałem wówczas o nowej aplikacji Finder for AirPods, która powstała specjalnie dla użytkowników tych słuchawek i pozwalała je szybko odnaleźć, gdy zapodziały się gdzieś w obrębie domu. Narzędzie odnajduje je poprzez namierzanie siły sygnału Bluetooth, co przypomina nieco zabawę w ciepło-zimno.

Niestety Finder for AirPods nie znajdziecie już w App Store. Nie wiedzieć Apple usunęło stamtąd kosztującą 4 dolary aplikację, twierdząc jedynie, że nie jest właściwym produktem dla cyfrowego sklepu. Nie wyjaśniło jednak co przez to rozumie.Nie da się oprzeć wrażeniu, że Apple chce by klienci gubili słuchawki, bo zarobi duże pieniądze na ich wymianie. Istnieje też możliwość, że firma sama chce zaoferować użytkownikom podobne narzędzie za czterokrotnie wyższą cenę i pozbyła się konkurencji.

Źródło: Macrumors.com

You may also like...