Inteligentny zamek Netatmo debiutuje na polskim rynku

Netatmo informuje o polskiej premierze najnowszego produktu z kategorii inteligentnego domu. Inteligentny Zamek i Klucze, to nowoczesne zabezpieczenie naszego mieszkania.

Inteligentny zamek coraz częściej zastępuje klasyczne, mechaniczne zamki, zapewniając bardziej elastyczny dostęp do mieszkania. Producenci takich rozwiązań coraz częściej wprowadzają je również na polski rynek i już teraz możemy kupić kolejny zamek od firmy Netatmo. Produkt nazywa się Inteligentny Zamek i Klucze i właśnie trafił do polskich sklepów.

Inteligentny zamek zabezpieczy nasze mieszkanie

Według producenta, Inteligentny Zamek i Klucze gwarantuje najwyższy poziom mechanicznego i elektronicznego bezpieczeństwa, zgodnie z normą EN15684. Opracowano go w taki sposób, aby chronił użytkowników przed fizycznymi próbami włamania, takimi jak otwarcie zamka wytrychem, przewiercenie, wyrwanie, przecięcie czy wybicie. Zamontowany w nim cylinder jest wyłącznym dziełem inżynierów Netatmo i powstał ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości. Wzmocniono go podkładką zapobiegającą przewierceniu oraz trzema kołkami zabezpieczającymi, zapewniającymi zwiększony poziom ochrony.

Dodatkowy poziom bezpieczeństwa zapewnia brak połączenia z Internetem. Zamek można odblokować jedynie z bliskiej odległości za pomocą smartfona, poprzez Bluetooth lub za pomocą Inteligentnych Kluczy NFC. Urządzenie wyposażono również w system Secure Element. To element, który może zatwierdzić wszystkie czynności otwierania, zamykania i dodawania nowego klucza.

Inteligentny Zamek i Klucze jest kompatybilny z drzwiami wyposażonymi we wkładkę euro o grubości do 10 cm. Producent zadbał także o łatwość montażu, z którą poradzi sobie praktycznie każdy. Instalacja zajmuje zaledwie kilka minut i wymaga wymiany jednej śruby. Narzędzie do sprawdzania kompatybilności, jest również dostępne na stronie internetowej Netatmo.

Zamek można ponadto zamknąć i otworzyć przy pomocy Inteligentnego Klucza, co z pewnością docenią tradycjonaliści preferujący klasyczny klucze. Przyda się to również osobom, które nie korzystają ze smartfona. Inteligentne Klucze korzystają z NFC i są chronione złożonymi metodami kryptograficznymi. Są przez to niemożliwe do podrobienia, a w przypadku utraty lub kradzieży, można je dezaktywować za pomocą aplikacji Home + Security. Ponadto, jeden Inteligentny Klucz można zintegrować z kilkoma zamkami. Jeżeli w domu znajduje się więcej niż jedno wejście, użytkownik może w ten sposób ograniczyć ich liczbę.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Jak w każdym inteligentnym zamku, istnieje też możliwość udostępnienia tymczasowych kluczy. Takie rozwiązanie przydaje się, gdy chcemy wyjechać na urlop, a wówczas sąsiad lub rodzina zaopiekuje się naszym zwierzakiem lub będzie podlewała kwiaty. Aplikacja Home + Security pozwala udostępnić takie klucze, dzięki czemu goście nie muszą tworzyć konta, ani własnego hasła.

Posiadacz zamka nie musi też martwić się zasilaniem. Wbudowana bateria wystarczy bowiem na rok działania. A gdy trzeba będzie ją wymienić, użytkownik otrzyma powiadomienie. Oczywiście w razie usterki zasilania, możliwe jest awaryjne otwarcie zamka, poprzez podłączenie zasilania do portu micro-USB.

Inteligentny Zamek Netatmo jest kompatybilny z Apple Home, umożliwiając tworzenie inteligentnych interakcji z innymi kompatybilnymi produktami. Użytkownik może więc np. zaprogramować automatyczne włączanie się światła w wejściu w chwili odblokowywania drzwi wejściowych.

Inteligentny Zamek i Klucze można już kupić na polskim rynku. Zamek kosztuje 1629,99 zł, natomiast zestaw trzech inteligentnych kluczy to wydatek 449,99 zł. Zamówienia składać można bezpośrednio na stronie producenta.

Gdybyście natomiast chcieli sprawdzić inne modele inteligentnych zamków, to znajdziecie je na tej stronie. #reklama

You may also like...