Nokia wydłuża gwarancję swych smartfonów

HMD Global dołączyło do grona producentów, którzy z powodu koronawirusa przedłużyli gwarancję swych smartfonów. Nokia zapewnia darmową naprawę przez kolejne 60 dni.

Koronawirus spowodował zamknięcie wielu biznesów, w tym także serwisów zajmujących się naprawą smartfonów. Jeśli komuś sprzęt zepsuł się tuż przed upływem okresu gwarancji, mógł mieć poważny problem. Nie ma bowiem możliwości jego naprawy, więc teoretycznie po wznowieniu działalności serwisów, klient musiałby za nią zapłacić z własnej kieszeni.

Na szczęście producenci doskonale rozumieją ten problem i wielu z nich wydłużyło okres obowiązywania gwarancji. W przypadku większości firm jest to miesiąc, ale fińska firma HMD Global poszła o krok dalej i wydłużyła ją o 60 dni. Smartfony Nokia, którym gwarancja upływa w okresie od 15 marca do 15 maja, będą naprawiane za darmo przez kolejne dwa miesiące.

Użytkownicy z USA i Europy mają nadal dostęp do firmowej strony wsparcia technicznego. Eliminuje to konieczność osobistego odwiedzania serwisu i ryzykowania zakażeniem. Cała procedura odbywa się online, zaś sprzęt do serwisu trafi za pośrednictwem kuriera.

Nokia

Źródło

You may also like...