W Amsterdamie pojawi się nowy most z drukarki 3D

Jeszcze w tym miesiącu, w Holandii zostanie oddany do użytku most z drukarki 3D. Stalowa konstrukcja pojawi się w Amsterdamie i uświetni Dutch Design Week.

Drukarki 3D mają wiele różnych zastosowań, od produkcji etui na smartfony, poprzez części do samolotów, a kończąc na domach. Szczególnie w przypadku budownictwa urządzenia mają przed sobą wielką przyszłość. Pozwalają bowiem błyskawicznie postawić dom lub budynek użyteczności publicznej. I mogą służyć do stawiania różnych konstrukcji np., mostów.

Jeszcze w tym miesiącu, w Amsterdamie pojawi się nowy most z drukarki 3D. Konstrukcja wykonana ze stali jest już gotowa do montażu, a będą mogli z niej korzystać wszyscy, którzy zawitają do miasta na wydarzenie o nazwie Dutch Design Week.

Nie będzie to jednak zwykły most, który umożliwi przeprawę przez rzekę. Jego konstruktorzy z zespołu MX3D, połączyli bowiem siły z naukowcami z brytyjskiego Instytutu Alana Turinga. Most zostanie więc naszpikowany różnego rodzaju sensorami, które będą zbierać dane takie jak strukturalna integralność, ruch itp. Dane posłużą do monitorowania konstrukcji oraz umożliwią wykrycie ewentualnych problemów z bezpieczeństwem. Naukowcy mają też nadzieję, że w przyszłości można je będzie wykorzystać do projektowania podobnych konstrukcji.

Jeśli jednak sądzicie, że będzie to pierwszy most z drukarki 3D w Holandii, to jesteście w błędzie. W zeszłym roku wydrukowano już jeden most z betonu, przeznaczony dla rowerzystów.

most z drukarki 3D

Źródło: Youtube.com

You may also like...