Google pomaga zadbać o naszą prywatność

Google uprościło funkcje kasowania historii wyszukiwań w swej firmowej wyszukiwarce. Obecnie zarządzanie naszą prywatnością jest znacznie łatwiejsze i bardziej przejrzyste.

Każdy posiadacz konta Google, korzystający z firmowej wyszukiwarki, zostawia amerykańskiemu koncernowi mnóstwo informacji. Ten naturalnie skrzętnie je zapisuje, by jak twierdzi, lepiej targetować reklamy. Wykorzystuje je bowiem do prezentowania reklam opartych na naszych zainteresowaniach.

Oczywiście historię wyszukiwania można usunąć, ale dotychczas nie było to zadanie łatwe. Opcje umożliwiające wykonanie tej czynności były dość zagmatwane i nie wszyscy mieli cierpliwość by z nich korzystać. Koncern właśnie poprawił ten element swych usług, czyniąc go znacznie bardziej przejrzystszym i prostszym w obsłudze. Jest to część nowej inicjatywy, dzięki której użytkownik będzie mógł znacznie łatwiej kontrolować swe dane w produktach Google.

Od dziś skasowanie historii wyszukiwania jest możliwe bezpośrednio z poziomu samej wyszukiwarki. Użytkownik może przeanalizować swą aktywność w wyszukiwarce oraz skasować wybrane dane. Otrzyma też dostęp do funkcji kontroli prywatności. A dodatkowo dowie się w jaki sposób wykorzystuje się dane oraz jaki rodzaj informacji jest gromadzony na jego temat.

Nowe funkcje są już dostępne w desktopowej wersji przeglądarki. Natomiast użytkownicy platform Android oraz iOS otrzymają je w nadchodzących tygodniach.

historii wyszukiwań

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...