Samsung pozywa ambasadorkę marki używającą iPhone’a

Ksenia Sobchak, rosyjska ambasadorka będzie musiała zapłacić Samsungowi odszkodowanie. Firma domaga się od niej sporej sumy za to, że używała modelu iPhone X.

Znani celebryci bardzo często zostają ambasadorami różnego rodzaju znanych marek. Jest to swego rodzaju kontrakt reklamowy, w ramach którego gwiazda dostaje pieniądze za promowanie produktów danej marki. Musi więc publicznie się z nimi pokazywać, aby zdjęcia produktów z wyeksponowanym logiem marki pojawiały się w sieci.

Rzecz jasna w czasie trwania kontraktu, gwiazda nie może publicznie korzystać z produktów konkurencji. Najwyraźniej Ksenia Sobchak, rosyjska celebrytka nie do końca zrozumiała warunki podpisanej umowy, ponieważ Samsung wytoczył jej proces. Firma domaga się od niej odszkodowania w gigantycznej wysokości 1,6 mln dolarów. Kobieta używała bowiem publicznie iPhone X, zapominając o promowaniu produktów koreańskiej marki.

Sobchak będąca dziennikarką, politykiem, a także ma swój program rozrywkowy, przyłapano przez paparazzi z iPhonem w dłoni. Wprawdzie próbowała zasłonić go kartką papieru, ale jej się to nie udało i można było bez trudu rozpoznać model sprzętu.

To prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdy Samsung pozywa celebrytę za złamanie warunków umowy reklamowej. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy gwiazda zaliczyła podobną wpadkę.

Najbardziej znanym przykładem takiej wpadki jest Gal Gadot, aktorka znana m.in., z filmowej serii Szybcy i Wściekli oraz Wonder Woman. Swego czasu zamieściła tweeta promującego model Huawei Mate 10 Pro, jednak zrobiła to z iPhone’a. Później tłumaczyła się, że był to błąd popełniony przez jednego z jej pracowników zajmujących się obsługą kont w mediach społecznościowych. Podobną wpadkę zaliczyła m.in., piosenkarka Alicia Keys, wysyłając tweeta z iPhone’a, choć wówczas była ambasadorką BlackBerry. A nie jest to jedyna gwiazda, gdyż taki błąd mają na koncie również Adam Levine i David Ferrer. Pozew wytoczony rosyjskiej celebrytce uświadomi inne sławy, że powinno się wypełniać warunki umowy.

iPhone X

Źródło: Mirror.co.uk

You may also like...