Producenci pecetów niezadowoleni z Windowsa 8

Najnowsza wersja okienek ciągle spotyka się z krytyką, z niemal wszystkich stron. Ostatnio do narzekania na Windows 8 dołączyli również producenci pecetów.

Fujitsu, jeden z większych producentów pecetów nie jest zadowolony z małej popularności systemu szczególnie, że firma wprowadziła niedawno na rynek nową linię pecetów z Windowsem 8, która nie sprzedaje się najlepiej. Zainteresowanie nimi jest tak małe, że Fujitsu musiało właśnie zmodyfikować prognozy sprzedaży w bieżącym roku fiskalnym, zmniejszając je aż o 7 milionów w porównaniu do pierwotnych planów.Zdaniem Masami Yamamoto, prezesa Fujitsu, firma nie będzie w stanie zrealizować wcześniejszych założeń ze względu na słabe zainteresowanie konsumentów nowym OS’em. Co prawda Windows 8 nie ponosi za to całkowitej winy, spory udział w całej sprawie ma bowiem kryzys, który dotknął europejskie rynki, a który sprawia, że ludzie nie myślą o kupnie nowych komputerów, lecz oszczędzają jak się tylko da. Zmienić sytuację mogłaby obniżka cen oferowanych komputerów, ale na razie Fujitsu nie jest tym zainteresowane.

Windows 8 rzeczywiście nie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym. Dotychczas sprzedano jedynie 40 milionów licencji, lecz używana jest mniej niż połowa.

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...