Microsoft podkupuje konkurencję

Mobilne systemy operacyjne Android oraz iOS oferują konsumentom po 700,000 aplikacji. Windows na razie jest za nimi daleko w tyle, że Microsoft chce to zmienić i dlatego zaczyna podkupywać konkurencję.

Amerykański koncern zaczyna zachęcać programistów tworzących aplikacje dla iOS, by zaczęli je produkować dla Windowsa RT oraz Windowsa 8. Jak na razie Windows Store oferuje użytkownikom nieco ponad 100,000 różnych aplikacji, ale jeśli zachęta będzie skuteczna i programiści zainteresują się nową ofertą giganta z Redmond, to sytuacja może się szybko zmienić.Jak informuje Technology Review, Microsoft do swej siedziby głównej zaprosił wyselekcjonowaną grupę deweloperów aplikacji na iOS, by podczas 2-dniowego spotkania porozmawiać z nimi na temat tworzenia aplikacji dla Windowsa. Przy okazji zapewniono im odpowiednią wiedzę, pozwalającą lepiej poznać nowe okienka, oraz odpowiedziano na wszystkie nurtujące programistów pytania.

Co prawda deweveloperom pomysł się bardzo spodobał, lecz części z nie do końca podoba się opracowana przez Microsoft strategia, użycia tego samego systemu operacyjnego na pecetach, smartfonach oraz tabletach, ponieważ ich zdaniem produkowanie aplikacji na tyle różnych urządzeń byłoby prawdziwym koszmarem. Jednak wielu okazało się być zainteresowanych pomysłem, szczególnie że Windows Store nie jest tak zapchany programami, jak App Store, czy Google Play.

Czy strategia Microsoftu odniesie sukces, przekonamy się za kilka miesięcy.

Źródło: Technologyreview.com

You may also like...