Paryski sklep Apple okradziony na kilka milionów!

Gdy większość mieszkańców Paryża bawiło się na sylwestrowych imprezach, grupa złodziei, wykorzystując ten fakt, dokonała napadu na paryski sklep Apple, kradnąc towar o wartości szacowanej na ponad milion Euro (ponad 4 miliony złotych).

Jak donosi The Daily Mail, który opisał całą sprawę, złodzieje byli zamaskowani oraz uzbrojeni w pistolety i ponoć bardzo dokładnie zaplanowali całą akcję, nieprzypadkowo wybierając powitanie Nowego Roku. Złodzieje wiedzieli, że większość paryskiej policji w tym czasie będzie zabezpieczać sylwestrowe imprezy.Podczas napadu lekko ranny został strażnik pilnujący lokalu, zaś złodzieje wynieśli ze sklepu setki iPhone’ów i iPadów, w ciągu kilku minut przenosząc je do czekającego pod sklepem dostawczaka. Kamery monitoringu zarejestrowały czterech podejrzanych, jednak ze względu na noszone przez nich maski, nie udało się ustalić ich tożsamości. Obecnie na miejscu trwają czynności śledcze, policja szuka odcisków palców i przegląda zapisy kamer, starając się natrafić na ślad rzezimieszków. Rzecznik policji powiedział, że postawiono na nogi wszystkich funkcjonariuszy, lecz na razie nie udało się schwytać przestępców.

W przeszłości paryscy bandyci już kradli technologię Apple, jednak to zdarzenie jest największe i najlepiej zorganizowane. Poza tym po raz po raz pierwszy w trakcie napadu użyto broni. Warto dodać, że w USA, bandyci często napadają na sklepy Apple, kradnąc towar wartości tysięcy dolarów, który następnie jest oferowany w atrakcyjnych cenach, poprzez internetowe aukcje.

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...