Google rezygnuje z jednej funkcji Androida

Koncern Google poinformował o rezygnacji z funkcji Nearby Notifications. Firma wyjaśniła, że wyłącza ją z powodu spamu, jakim byli zasypywani użytkownicy Androida.

Android ma wiele różnych funkcji ułatwiających nam życie. Jedna z nich miała być także opcja Android Nearby, współpracująca z Nearby Notifications, które jednak okazało się sporym problemem dla użytkowników.

Wspomniana opcja w założeniach miała informować posiadaczy smartfonów o ciekawych wydarzeniach odbywających się w ich pobliżu. To odpowiedź na Beacons opracowaną przez inżynierów Apple. Gdy nieopodal miał się odbyć koncert lub wystawa, funkcja powiadamiała o tym fakcie użytkownika. Informowała go również o darmowym WiFi, dostarczała przewodniki muzeach, szczegóły promocji w mijanym sklepie itp. Teoretycznie mogła więc być całkiem pomocna, jednak nie do końca się sprawdziła.

Użytkownicy zaczęli bowiem otrzymać masę spamu oraz informacji nieistotnych z punktu ich widzenia. W ten sposób funkcjonalność narzędzia znacznie się pogorszyła. Google postanowiło więc całkowicie z niego zrezygnować. Firma poinformowała na swym blogu, że Nearby Notifications będzie działać jeszcze tylko do 6 grudnia, po czym zostanie wyłączone.

Nie oznacza to jednak, że sama funkcja Android Nearby przestanie działać. Po prostu nie będzie już wysyłała użytkownikowi powiadomień.

Nearby Notifications

Źródło: Googleblog.com

You may also like...