Samsung również ukarany za spowalnianie smartfonów

Samsung także zapłaci grzywnę za spowalanie smartfonów. Włoski organ ochrony konkurencji nałożył na koncern karę w wysokości 5 mln euro, taką samą jak na Apple.

Wczoraj informowałem, że włoski organ ochrony konkurencji (AGCM) nałożył na amerykański koncern Apple grzywnę w wysokości 5 mln euro. Karę jest efektem afery związanej z celowym spowalnianiem smartfonów tego producenta. Koncern celowo zmniejszał ich wydajność, by w ten sposób zapobiec ich wyłączaniu z powodu starych baterii.

Takie same zarzuty przedstawiono również Samsungowi, którego także ukarano grzywną w tej samej wysokości. Przedstawiciel AGCM wyjaśnił, że obie firmy namawiały ludzi do instalowania aktualizacji, które nie były “odpowiednio obsługiwane przez ich urządzenia”. Koncerny oskarżono również o brak dokładnych informacji dla klientów oraz skutecznego sposobu przywrócenia pełnej funkcjonalności ich urządzeń. W ten sposób zmuszały ich do kupowania nowego sprzętu.

Samsung w całości odrzucił zarzuty o spowalnianie smartfonów. Firma już zapowiedziała odwołanie od tej decyzji. W wydanym oświadczeniu jej rzecznik przekonuje, że koncern w żaden sposób nie zmniejszał wydajności własnych urządzeń. Zawsze dostarczał też aktualizacje oprogramowania, by zapewnić klientom jak najlepszą funkcjonalność.

spowalanie smartfonów

Źródło: Cnet.com

You may also like...