Google Maps umożliwia śledzenie ulubionych miejsc

Google wprowadza kolejną funkcję do flagowej usługi Google Maps. Opcja umożliwia śledzenie ulubionych miejsc i otrzymywanie związanych z nimi powiadomień.

Google Maps to nie tylko narzędzie pomagające nam dojechać do określonego miejsca. Aplikacja oferuje wiele różnych funkcji, pomagając np., zlokalizować przyjaciół, z którymi udajemy się na koncert lub poinformować ich kiedy do nich dotrzemy. Teraz doszła kolejna o nazwie Follow, umożliwiająca nam śledzenie naszych ulubionych miejsc.

Opcja pozwala użytkownikom Androida na śledzenie określonych lokacji oraz otrzymywanie powiadomień, gdy będzie się tam działo coś istotnego. Gdy oczekujemy na rozpoczęcie wyprzedaży w ulubionym sklepie lub chcemy dowiedzieć się o nowych pozycjach menu w odwiedzanej restauracji, funkcja nas o tym powiadomi. Dowiemy się także o szczegółach planowanych wydarzeń, nowych ofertach itp.

Google poinformowało również, że biznesy planujące rychłe uruchomienie, mogą teraz tworzyć firmowe profile na 3 miesiące przed wielkim otwarciem. Dzięki temu użytkownicy będą mogli śledzić nowy biznes i w momencie jego uruchomienia zostaną o tym fakcie powiadomieni.

Na chwilę obecną funkcja Follow dostępna jest wyłącznie dla użytkowników urządzeń pracujących na systemie Android. Wkrótce powinna jednak pojawić się także dla iOS.

Google Maps

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...