Nowy smartfon Oppo odblokujemy w nietypowy sposób

Oppo R17 jest kolejnym smartfonem, w którym znajdziemy czytnik biometryczny zintegrowany z wyświetlaczem. Prócz tego dostajemy spory ekran oraz dużo pamięci.

Kilka dni temu informowałem, że wkrótce czeka nas prawdziwy wysyp smartfonów wyposażonych w czytniki biometryczne zintegrowane z wyświetlaczem. W przyszłym roku dostawy podzespołów osiągną bowiem 100 mln sztuk, więc duża część nowych modeli z pewnością będzie już posiadać odpowiednią technologię.

Jeden z nich zostanie zaprezentowany już za kilka dni, a jest nim Oppo R17. To model z wyższych rejonów średniej półki, charakteryzujący się nowoczesnym wzornictwem oraz bardzo dobrym wyposażeniem. Smartfon dysponuje 6,4″ ekranem AMOLED o rozdzielczości Full HD+, pod którym znajduje się optyczny sensor odcisków palców. Wyświetlacz jest praktycznie bezramkowy, jedynie w dolnej części jest niewielki pasek, pod którym znajduje się kontroler ekranu. Panel ma również notcha, choć w tym przypadku jest o praktycznie znikomy.

Sercem samrtfona jest najnowszy, ośmiordzeniowy Snapdragon 670, którego Qualcomm zaprezentował kilka dni temu. Procesor współpracuje z aż 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci flash, którą rozszerzymy za pomocą karty microSD.

Parametry techniczne głównej kamery nie zostały jeszcze ujawnione. Wiemy jedynie tyle, że będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję, która pomoże w wykonywaniu zdjęć. Natomiast przednia kamera ma 25 MP i przysłonę f/2.0.

Autem nowego smartfona będzie również autorska technologia VOOC, która pozwoli szybko naładować baterię o pojemności 3500 mAh. Systemem operacyjnym jest natomiast Color OS 5.2, bazujący na Androidzie 8.1 Oreo. Jest to najnowsza wersja, którą wyposażono w funkcję aktywacji głosem, panel informacyjny oraz zoptymalizowany system zarządzania baterią.

Użytkownikom z pewnością spodoba się malowanie Oppo R17 o nazwach Stream Blue oraz Neon Purple. Jest to malowanie typu kameleon, które w zależności od kąta padania światła będzie zmieniać swój kolor. Smartfon do sprzedaży trafi już 18 sierpnia i wówczas poznamy jego dokładną cenę.

Oppo R17

Oppo R17

Oppo R17

Źródło: Opposhop.cn

You may also like...