Pierwsze spojrzenie na wygląd Huawei Mate 20 Lite

W sieci można już obejrzeć pierwsze prasowe rendery Huawei Mate 20 Lite, najnowszego średniaka chińskiego koncernu. Nowy model pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Huawei ciężko zapracowało na pozycję drugiego na świecie producenta smartfonów i aby ją utrzymać, musi oferować swym klientom wciąż nowe modele. Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi więc Huawei Mate 20 Lite, który ma być okrojoną i znacznie tańszą wersją modelu Mate 20.

Dzięki uprzejmości witryny Winfuture.de możemy zobaczyć jak prezentuje się nowy smartfon, gdyż opublikowała pierwsze jego prasowe rendery. Jak widać na załączonym obrazku, produkt prezentuje się niezwykle stylowo i nowocześnie. Jego obudowa ma metalową ramkę i z obu stron pokryta została szkłem chroniącym przed zarysowaniami.

Specyfikacja techniczna również nie jest powodem do wstydu. Smartfon posiada aż 6,3″ ekran LCD o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Zgodnie z obecną modą, wyświetlacz posiadacz oczywiście notch, choć na szczęście nie jest on zbyt szeroki. Pod maską pracuje natomiast ośmiordzeniowy Kirin 710 taktowany zegarem 2,2 GHz, którego wspiera 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash.

Podobnie jak Mate 20, ten model również posiada cztery kamery: dwie z przodu i dwie z tyłu. Tylny zestaw składa się z sensorów 20 MP + 2 MP, zaś przedni ma soczewki 24 MP + 2 MP. Wbudowana bateria oferuje natomiast pojemność 3650 mAh, zaś systemem operacyjnym jest Android 8.0 Oreo.

Huawei Mate 20 Lite do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu i będzie kosztować 400 euro.

Huawei Mate 20 Lite

Źródło: Winfuture.de

You may also like...