Zabita prądem przez smartfona

Smartfony to użyteczne urządzenia, które zapewniają nam kontakt ze światem i pozwalają korzystać z sieci. Niestety zastosowana w nich wadliwa technologia może stanowić zagrożenie dla naszego życia.

Kilka dni temu pisałem o przypadku eksplozji Samsunga Galaxy S3, gdy leżał na łóżku podczas ładowania baterii. Urządzenie wypaliło dziurę w materacu i mogło spowodować poważne obrażenia ciała u matki, która w tym czasie spała w nim wraz z 3-letnim dzieckiem.Znacznie gorszy przypadek miał miejsce w Kuala Lumpur w Malezji. Pewna kobieta doznała porażenia prądem podczas rozmowy przez swego smartfona, gdy podłączony był do ładowarki. Jej mąż natychmiast powiadomił pogotowie i kobieta błyskawicznie trafiła do szpitala, jednakże lekarze nie byli w stanie jej uratować i mogli jedynie stwierdzić zgon.

Niestety media nie wspominają jaki model smartfona kobieta używała, jednakże przyczyną incydentu była prawdopodobnie nieoryginalna ładowarka. Wiele podobnych zdarzeń ma miejsce właśnie wówczas, gdy właściciele smartfonów próbują zaoszczędzić kilka złotych, kupując podrabiane akcesoria, w tym także baterie oraz ładowarki.

Wniosek z tego jest taki, że nie powinno się oszczędzać na ładowarce, bo nasze życie jest znacznie cenniejsze.

Źródło: Kosmo.com.myYou may also like...