Android N z lepszym wsparciem dla technologii VR

Wprawdzie Android N, lub jak kto woli Android 7.0, zostanie oficjalnie zaprezentowany dopiero w czerwcu, podczas konferencji Google I/O, to do mediów już teraz przeciekają pierwsze szczegóły na jego temat.

Parę dni temu pojawiły się doniesienia sugerujące, że Android N będzie mieć odpowiednik technologii 3D Touch znanej z urządzeń firmy Apple, a teraz poznaliśmy kolejną ciekawostkę dotyczącą nowego systemu operacyjnego.Najnowsze doniesienia mówią o lepszym wsparciu dla technologii rzeczywistości wirtualnej. Jak wiemy, firmy LG oraz Samsung mocno zaangażowały się w jej wspieranie w swych modelach flagowych, w przypadku Samsunga oferując nawet własne gogle Gear VR, a nową technologią zainteresowane jest także Huawei, które kilka dni temu zapowiedziało własne gogle.

Innymi słowy w niedalekiej przyszłości zestawy VR staną się popularne, a to oznacza, że potrzeba większego wsparcia dla tej technologii ze strony mobilnych systemów operacyjnych. Google zamierza o to zadbać i wyposażyć w odpowiednie mechanizmy swój najnowszy system Android N.

Póki co nie bardzo wiadomo jak to wsparcie miałoby wyglądać, jednak najnowsze raporty wspominają o specjalnych aplikacjach VR Listener oraz VR Helper, które prawdopodobnie zapewnić mają jakąś pomoc w tym zakresie. Na więcej informacji będziemy jednak musieli poczekać aż do konferencji Google I/O.

Źródło: Arstechnica.comYou may also like...