To koniec aktualizowania Windows Phone 8 i 8.1. Microsoft zakończył wsparcie

Jeśli posiadacie jeszcze smartfon z Windows Phone 8 lub 8.1, to lepiej go zmieńcie. Aktualizacji dla aplikacji nie ściągniemy już poprzez sklep Microsoft Store.

Nic nie jest wieczne i dotyczy to również elektroniki użytkowej, a w szczególności systemów obsługujących nasz sprzęt mobilny. Kolejne wersje oprogramowania odchodzą do lamusa, zastępowane przez nowe, jednak nie w każdym przypadku. Niektóre urządzenia przestają dostawać nowe aktualizacje, przekształcając się w drogie przyciski do papieru.

To właśnie spotkało sprzęt mobilny działający na platformie Windows Phone 8 oraz 8.1. Już w kwietniu Microsoft zapowiedział zakończenie dystrybucji aktualizacji dla aplikacji i właśnie nadszedł dzień, w którym firma wprowadziła ten plan w życie. Od wczoraj sekcja w Microsoft Store poświęcona temu systemowi, jest martwa. Użytkownik nie tylko nie pobierze żadnych aktualizacji do aplikacji już zainstalowanych na swym smartfonie. Nie pobierze również żadnych nowych aplikacji, pozostając przy tym co już znajduje się jego sprzęcie.

Dobra wiadomością jest to, że sprzęt z Windows 10 Mobile nadal jest przez producenta wspierany. Jego użytkownicy będą wciąż dostawali aktualizacje zainstalowanych programów. W przypadku niektórych modeli, istnieje możliwość zmiany posiadanego systemu na nowszą wersję. Wówczas nadal możemy w pełni korzystać ze smartfona. Taka możliwość jest dostępna chociażby dla Lumii 640 oraz 640 XL. Wystarczy więc zainstalować na nich Windows 10 Mobile, co przywróci ich użyteczność.

Microsoft nie kończy jednak wsparcia samych urządzeń mobilnych. To samo dotyczy również komputerów osobistych z platformą Windows 8. Dla tej platformy również zakończono dystrybucję aktualizacji przeznaczonych do zainstalowanych programów. Na szczęście wsparcie dla Windows 8.1 będzie kontynuowane do lipca 2023 roku. Użytkownicy Windowsa 8 powinni więc zaktualizować posiadany system do nowszej wersji. Jest to wciąż możliwe za pomocą sklepu Microsoft Store. Wówczas jeszcze przez kilka dobrych lat nie będą przejmowali się utratą wsparcia.

Windows Phone 8

Źródło: Neowin.net

You may also like...