Google Pixel odzyska funkcję szybkiego ładowania

Google naprawi wreszcie problemy z szybkim ładowaniem w modelach Google Pixel oraz Pixel XL. Użytkownicy czekali na to jednak niemal dwa miesiące.

Smartfony Google z założenia mają otrzymywać regularne aktualizacje systemowe przez około trzech lat od rynkowej premiery. Można by więc sądzić, że wszelkie błędy w działaniu tego sprzętu zostaną wyeliminowane błyskawicznie, ale to tylko teoria. Praktyka jest zupełnie inna, o czym świadczy problem z funkcją szybkiego ładowania.

Tuż po premierze Androida 9.0 Pie użytkownicy Google Pixel i Pixel XL spostrzegli, że przestała im działać funkcja szybkiego ładowania. To oczywiście spora wada, gdyż przez to czas ładowania sprzętu znacznie się wydłużył, przez co wygoda korzystania z niego mocno się obniżyła. Niestety mimo upływu kolejnych tygodni, użytkownicy nie mogli się doczekać naprawy tego wady. Dla Google nie było to bowiem priorytetem, gdyż firma twierdziła, że liczba urządzeń dotkniętych problemem jest bardzo mała.

Na szczęście, po dwóch miesiącach oczekiwania, producent wreszcie przygotował aktualizację, która naprawia ten błąd. Zostanie ona udostępniona wraz z październikową poprawką bezpieczeństwa, więc powinna pojawić się już na dniach.

Google Pixel

Źródło: Android.com

You may also like...