Galaxy S8 i Note 8 mogą nagrywać wideo w 4K/60 fps

Dzięki specjalistom z XDA, użytkownicy Galaxy S8 i Note 8 mogą nagrywać wideo w 4K/60 fps. Funkcja dostępna jest dla wersji z Exynosem.

Choć wiele smartfonów umożliwia nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4K, jednak ogranicza się tylko do 30 kl/s. Nagrywanie z większą płynnością wymaga bowiem znacznie dużej mocy obliczeniowej, którą nie każdy sprzęt posiada.

Z tego też względu dopiero ostatnie flagowce Samsunga potrafią nagrywać obraz w takiej jakości. Na szczęście to czego nie jest w stanie zaoferować producent, może nam dostarczyć społeczność XDA. Tak się szczęśliwie złożyło, że dzięki niej użytkownicy nieco starszych modeli Galaxy S8 i Note 8 z Exynosem, mogą również nagrywać wideo w 4K/60 fps.

Dobrą wiadomością jest to, że wcale nie musimy rootować naszego sprzętu. Wystarczy jedynie skopiować i wkleić do APK odpowiedni skrypt, a wówczas uzyskamy nową opcję rejestrowania obrazu. Na razie nie ma żadnych doniesień o skutkach ubocznych tej modyfikacji, więc wygląda na to, że jest ona w pełni bezpieczna. Dokładną instrukcję objaśniającą w jaki sposób należy to zrobić, znajdziecie na tej stronie.

Należy tylko pamiętać, że pliki wideo w tej jakości będą ważyć znacznie więcej.

Galaxy S8

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...