Buduj własne imperium dbając o kondycję

Na smartfony pojawiła się nowa gra Run an Empire, która podobnie jak Pokemon Go, wyciąga nas z domu. Nie zbieramy jednak pokemonów, lecz budujemy imperium.

Wydana kilka lat temu na smartfony gra Pokemon Go, była jedną z pierwszych produkcji, która wyciągnęła ludzi z domów. Miliony osób porzuciły wygodne kanapy i fotele, by chodzić po mieście łapiąc i trenując wirtualne stwory. Połączenie cyfrowego świata z rzeczywistością rozszerzoną okazało się świetnym pomysłem i otworzyło drogę do wielu innych podobnych gier.

Kolejną produkcją korzystającą z podobnej koncepcji jest Run an Empire. Nowy tytuł również zachęca ludzi do wyjścia z domu, choć pod zupełnie innym pretekstem. Jest to gra strategiczna adresowana przede wszystkim do osób uwielbiających spacery oraz bieganie. Naszym zadaniem jest tutaj zbudowanie własnego imperium poprzez przejmowanie terenu.

Gracz może więc chodzić, biegać lub spacerować, przejmując w ten sposób ziemię. Gdy już wejście w posiadanie określonego kawałka lądu, wówczas może go spersonalizować, stawiając na nim budynki oraz inne struktury, a następnie rozwijać państwo. Podobnie jak w sławnej Cywilizacji, rozwój obejmuje okres od epoki kamienia łupanego, aż do ery kosmicznej.

Dobre jest to, że aplikacja działa pasywnie, więc w przeciwieństwie do Pokemon Go, nie musimy chodzić z telefonem w dłoni. Przejmowanie terenu odbywa się w tle, podczas spaceru lub biegu użytkownika. Twórcy zapowiadają, że w przyszłości gracze będą mogli łączyć się w grupy i wspólnie tworzyć imperia. W planach jest także przeniesienie gry na sprzęt noszony.

Jeśli chcecie wypróbować wspomniany tytuł, zajrzyjcie na jego oficjalną witrynę.

Run an Empire

Źródło: Runanempire.com

You may also like...