Beta One UI 5.0 trafi na smartfony Samsunga w drugiej połowie lipca

Najnowsze doniesienia sugerują, że już beta One UI 5.0 już w lipcu będzie dostępna na smartfony Samsunga. Pojawi się początkowo dla składanych urządzeń Galaxy Z Flip3 oraz Galaxy Z Fold3 i serii Galaxy S22.

Jak niedawno informowałem, w przyszłym miesiącu posiadacze smartfonów Samsunga będą mogli przetestować betę Androida 13. Kolejne doniesienia wspominają też o becie najnowszej wersji nakładki systemowej One UI 5.0, która także niebawem stanie się dostępna.

Serwis SamMobile precyzuje termin premiery bety informując, że stanie się ona dostępna dla użytkowników w trzecim tygodniu lipca. Przez kilka miesięcy posiadacze smartfonów będą testować nowy interfejs, zgłaszając wszelkie problemy, aby producent mógł je wyeliminować. W początkowym etapie, do testów bety będą mogli przystąpić właściciele serii Galaxy S22, a także Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Flip 3. Źródło nie wspomina jednak o innych modelach, więc trudno powiedzieć, czy dostępność bety ograniczy się tylko do wymienionych telefonów.

Natomiast premiery pełnej wersji nakładki spodziewamy się dopiero w październiku. Najpierw otrzymają ją wspomniane wcześniej urządzenia z serii Galaxy S22, a także najnowsza generacja składanych smartfonów. Dopiero potem trafi na wszystkie modele, które kwalifikują się do aktualizacji.

Informacja oczywiście nie są potwierdzone. Ale jeśli okażą się prawdziwe, może to oznaczać, że One UI 5.0 będzie gotowe miesiąc wcześniej od poprzedniej wersji. Pozwoli to Samsungowi zaktualizować do końca tego roku znacznie więcej urządzeń. Oczywiście większość z nich i tak otrzyma nowy system dopiero w 2023 roku.

Beta One UI 5.0

Źródło

You may also like...