Problemy z Pixel XL po instalacji Androida 9.0

Użytkownicy smartfona Pixel XL, mają problem z telefonem po zainstalowaniu systemu Android 9.0 Pie. Dotyczy on funkcji szybkiego ładowania baterii.

Smartfony koncernu Google są bez wątpienia jednymi z najbardziej kłopotliwych urządzeń na rynku, a lista trapiących je usterek jest wyjątkowo długa. Można jednak dopisać do nich kolejną, która pojawiła się po zainstalowaniu najnowszego systemu operacyjnego.

Posiadacze modelu Pixel XL skarżą się na kłopoty z systemem szybkiego ładowania, który nie funkcjonuje tak jak powinien. Problem był obecny już w becie nowego Androida i wygląda na to, że pozostał również w jego finalnej wersji. Po jego zainstalowaniu, funkcja szybkiego ładowania przestała działać. Użytkownicy zgłaszający problem koncernowi Google twierdzą, że próbowali różnych rodzajów przewodów, lecz bez żadnego efektu.

Póki co nie wiadomo co powoduje ten problem, choć należy podkreślić, że dotyczy on tylko jednego modelu Pixel XL. Pozostałe urządzenia z tej rodziny są od niego wolne. Na razie Google nie zajęło się jeszcze sprawą, ale użytkownikom pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce pojaw się łatka, która wyeliminuje usterkę.

Pixel XL

Źródło: Google.com

You may also like...