Dziecięce Bugatti wielkim hitem sprzedaży

W zaledwie trzy miesiące wyprzedano całą produkcję dziecięcej repliki Bugatti Baby II. Model Bugatti Type 35 wyposażono w silnik elektryczny, który pozwala rozwinąć niemałą prędkość.

Dziecięce samochody zabawki wyposażone w napędy elektryczne, cieszą się bardzo dużą popularnością. Maluchy uwielbiają jeżdżenie takimi samochodzikami, szczególnie jeśli gadżet wykonany jest z dużą dbałością o detale. Zwykle jednak jest to masowa produkcja, gdyż producenci nie przywiązują wagi do wyglądu, który tylko z grubsza przypomina swój oryginał. Czasem można jednak znaleźć zabawkę, która jakością wykonania zaskoczy nie tylko dzieci, ale nawet samych rodziców.

Bugatti Baby II – zabawka w cenie normalnego auta

W marcu bieżącego roku należące aktualnie do grupy Volkswagena Bugatti, zaprezentowało taki samochód zabawkę. Produkt o nazwie Bugatti Baby II jest repliką ikonicznego modelu Bugatti Type 35, wykonaną w skali 3/4.

Bugatti Baby II

Producent zaplanował wykonanie jedynie 500 egzemplarzy tej zabawki, a każdą z nich wyceniono na 33 tys. dolarów. Mimo absurdalnej ceny jak za zabawkę dla dziecka, całą produkcję wyprzedano w zaledwie trzy tygodnie. Pojazd powstał w oparciu o cyfrowe skany oryginalnego modelu Type 35, który brał udział w wielu znanych wyścigach. Zastosowano w nim jednak zupełnie współczesną technologię. W pojeździe wykorzystano elektryczny napęd zasilany bateriami litowo-jonowymi, z systemem odzyskiwania energii. Auto osadzono również na oryginalnych ośmioszprychowych kołach, jednak ubrano je w nowoczesne opony zapewniające dużą przyczepność.

Bugatti Baby II

Co ciekawe, odtworzono też oryginalne zawieszenie oraz układ kierowniczy. Dodano też prędkościomierz, wskaźnik mocy oraz poziomu naładowania baterii. Jak na wyścigowe auto przystało, znajdziemy też zegar mierzący osiągi na torze.

Bugatti Baby II

Bugatti Baby II posiada też działający klakson, wsteczne lusterko, hamulec ręczny i przednie reflektory. Dodano też zdalne sterowanie, by rodzic mógł wyłączyć pojazd, gdyby dziecko się nadmiernie rozpędziło. A jego osiągi wcale nie są małe. W trybie dziecięcym moc ograniczana jest do 1 kW, co pozwala rozpędzić się do 10 km/h. Można też włączyć tryb dorosły, gdzie otrzymujemy 4 kW, zaś prędkość maksymalna wzrasta wówczas do 45 km/h. Mamy też coś w rodzaju dopalania, które na krótką chwilę pozwala zwiększyć moc do aż 10 kW.

Bugatti Baby II

Autko dostępne jest standardowo z niebieskim lakierem oraz wnętrzem w czarnej skórze. Nabywca może jednak spersonalizować lakier oraz wykończenie wnętrza, dopasowując do własnych upodobań.

Źródło

You may also like...